O nas

Projekt realizuje:

Fundacja Alabaster

Działamy w całej Polsce na rzecz osób z atopowym zapaleniem skóry (AZS) i innymi objawami atopii (astmą, zapaleniem spojówek, nieżytem nosa zapaleniem oskrzeli, gardła, uszu, zatok).

Współpracujemy z uznanymi lekarzami, psychologami, dietetykami, arteterapeutami i innymi specjalistami. Odpowiadamy na potrzeby osób zmagających się z chorobą poprzez konkretne działania:

  • spotkania dyskusyjne dla rodzin z dziećmi z AZS,
  • warsztaty arteterapeutyczne,
  • zajęcia z animatorami,
  • grupy samopomocowe,
  • interdyscyplinarne konferencje dotyczące atopii z udziałem ekspertów z różnych dziedzin,
  • rzecznictwo w Sejmie, Senacie, Ministerstwie Zdtowia i innych urzędach,
  • współpracę z innymi fundacjami i stowarzyszeniami zajmującymi się pokrewnymi tematami.

Od 9 września 2013 r. posiadamy status organizacji pożytku publicznego, możesz przekazać nam 1% swojego podatku (nasz numer KRS to: 0000364960).

Zapraszamy na naszą stronę internetową!

Zespół projektowy tworzą:

Monika Wyrzykowska - koordynator
14 lat doświadczenia w sektorze bankowości (zarządzanie relacjami z kluczowymi klientami banku, finansowanie projektów w sektorze nieruchomości i energetyki, a także transakcje M&A). Ukończyła Szkołę Główną Handlową (Bankowość i Finanse). Po urodzeniu córki porzuciła bankowość na rzecz pracy w trzecim sektorze. Od 2009 roku prowadzi Fundację Alabaster, wspierając osoby chore na atopowe zapalenie skóry. W swojej miejscowości współpracuje z lokalnymi organizacjami wspomagając rozwój lokalnej społeczności. Członek Towarzystwa Arteterapii i Animacji Kultury TAAK. Prowadzi zajęcia dramowe i teatralne z dziećmi. Od niedawna instruktor arteterapii. Mama siedmioletniej córeczki ze zdiagnozowaną atopią, obecnie we wspaniałym stanie wyciszenia choroby.
Ewa Psiurska – koordynator
Studiowała socjologię w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła specjalizacje: antropologia współczesności – animacja działań lokalnych, polityka społeczna – specjalista ds. organizacji pozarządowych. Posiada ok. 10-letnie doświadczenie w pracy społecznej i działalności w III sektorze. Po pobycie w szpitalu na przełomie grudnia 2011 i stycznia 2012 roku spowodowanym znacznym zaostrzeniem atopowego zapalenia skóry, na które choruje od wczesnego dzieciństwa, postanowiła działać na rzecz polepszenia jakości życia osób z tą dolegliwością. Jest członkiem Zarządu Fundacji Alabaster.
Katarzyna Kujac – rzecznik prasowy
Ukończyła polonistykę z trzema specjalizacjami: komunikacji medialnej, nauczania języka polskiego oraz dydaktyki języka polskiego jako obcego. Od początku swojej kariery związana z dziennikarstwem i marketingiem internetowym. Współpracowała jako redaktor, dziennikarz lub specjalista z takimi portalami, jak: reo.pl, redakcja.newsweek.pl i newsweek.pl, lubiewiatraki.pl, poradnikzdrowie.pl, ofeminin.pl, glamki.pl, miejscedobrejenergii.pl i in. oraz z tytułami prasowymi: „Moda na zdrowie”, „Newsweek”, „Polska the Times”, „Zeszyty komiksowe”, „Pułtuska Gazeta Powiatowa”. Obecnie rozwija własną firmę pod szyldem „Eco media online”, pomagając swoim klientom tworzyć projekty internetowe przyczyniające się do wzrostu świadomości ekologicznej, ochrony środowiska i klimatu oraz zdrowego stylu życia. Atopiczka od zawsze, uczulona prawie na wszystko, choć zdiagnozowana dopiero w wieku nastoletnim. Jest członkiem Rady Fundacji Alabaster.
Dominik Pruszyński – web developer
Back-end Developer w Cloud Technologies S.A., wcześniej web developer w Media Team Interactive. Specjalizuje się w nowych technologiach przeznaczonych dla rynku reklamy internetowej. Posiada siedmioletnie doświadczenie w tworzeniu aplikacji webowych.
Organizator

Dziękujemy za wsparcie naszym partnerom: